Nowe wyświetlacze OLED

modoled130i2c-white-wyswietlacz-oled-13-i2c-ze-sterownikiem-sh1106Do naszej oferty wyświetlaczy OLED dołączyły następujące produkty:

modOLED130_I2C WHITE – wyświetlacz OLED 1.3″ I2C ze sterownikiem SH1106

modOLED130_SPI WHITE – 7-pinowy wyświetlacz OLED 1,3″ SPI ze sterownikiem SH1106

Oba moduły mają ekran OLED o przekątnej 1,3 cala. Rozdzielczość wyświetlaczy wynosi 128 x 64 punkty. Korzystają ze sterownika SH1106. Ekrany są monochromatyczne, tekst wyświetlany jest w kolorze białym. Pobór mocy to jedynie 0,08 W. Moduły komunikują się za pomocą standardowych interfejsów: odpowiednio I2C i SPI, co pozwala połączyć je z większością mikrokontrolerów.

Nowy wyświetlacz dla komputerów Odroid już w ofercie

1

ODROID-VU8C to 8 calowy wyświetlacz dotykowy przeznaczony do użycia z komputerami jednopłytkowymi Odroid C1+ lub Odroid C2. Posiada rozdzielczość 1024×768 pikseli oraz interfejs dotykowy (10-punktowy). Możliwe jest sterowanie jasnością wyświetlacza z poziomu komputera Odroid. W zestawie z wyświetlaczem znajdują się: niezbędna płytka przejściowa, przewody oraz obudowa. Wyświetlacz pracuje z gotowymi obrazami systemów operacyjnych dla komputerów Odroid.

Inne komputery Odroid oraz akcesoria można znaleźć w kategorii: Zestawy uruchomieniowe, programatory,Moduły >> Odroid.

Sterownik wyświetlacza OLED na maXimatorze

maximator-fpga-ep3-2017Zainteresowanych układami FPGA zachęcamy do zapoznania się z dziewiątym artykułem cyklu „Pierwsze kroki z FPGA”, który publikuje w sekcji kursów miesięcznik Elektronika Praktyczna. Platformą sprzętową tego kursu jest zestaw maXimator. W marcowym wydaniu EP przedstawiono obsługę kolorowego wyświetlacza OLED z interfejsem SPI za pomocą układu FPGA z zestawu maXimator.

Kody źródłowe projektu, film demonstrujący działanie przykładu oraz opis aplikacji są dostępne na stronie www.maximator-fpga.org.

 

Wyświetlacze OLED w przykładowej aplikacji

oled-sh1106W ofercie handlowej mamy dwa modele miniaturowych wyświetlaczy OLED ze sterownikiem SH1106, wyposażonych w matrycę o wymiarach 128×64 punktów, przekątnej 1,3 cala i zbliżonych wymiarach mechanicznych:

W dwuczęściowym artykule opublikowanym przez portal MIKROKONTROLER.pl przedstawiono przykład użycia modułu wyświetlacza OLED z SPI (modOLED130_SPI) w wielokanałowym termometrze z sensorami DS18B20.

 

 

[PROJEKT] KAmodWS2812 + KAmduinoUNO > kompletne demo z WS2812 na Arduino

kamodws2812Portal MIKROKONTROLER.pl przygotował projekt referencyjny z modułami „inteligentnych” LED-RGB WS2812 za pomocą oprogramowania Arduino. W projekcie użyto modułu z 8 diodami WS2812 (KAmodWS2812-8), można także użyć wariantu KAmodWS2812-1, na którym zamontowano jedną diodę WS2812 (z możliwością ich wygodnego, szeregowego łączenia). Autor artykułu przygotował proste, ale efektowne demo (na filmie poniżej), które pokazuje zasady sterowania pracą LED z wewnętrznymi sterownikami i tworzy doskonałą bazę do realizacji własnych, także bardziej skomplikowanych projektów.

W projekcie prezentowanym w artykule – jako sterownika LED – użyto zestawu KAmduinoUNO, który jest zgodny z Arudino UNO (ATmega328P + FT231X w kanale programatora).

Miniaturowy moduł z kolorowym wyświetlaczem OLED-RGB

wyswietlacz-oled-rgb-96-x-64-16-bit-pmodoledrgb

PmodOLEDrgb to nowy w rodzinie Pmod moduł wyświetlacza graficznego z matrycą OLED o wymiarach 96 x 64 piksele i 16-bitową głębią kolorów. Do komunikacji z wyświetlaczem wykorzystywany jest interfejs SPI.

Producent przygotował biblioteki do obsługi tego wyświetlacza, dostępne w wersjach dla mikrokontrolerów PIC (zestaw chipKIT Pro MX7) oraz układów FPGA (zestaw ZYBO).

KAmodEPAPER i STM32 – obsługa wyświetlacza e-paper

CIG_IMG002

Do sprzedaży wprowadziliśmy moduły wyświetlaczy e-paper (KAmodEPAPER), które charakteryzują się możliwością statycznego wyświetlania obrazów bez konieczności zasilania modułu. Moduł KAmodEPAPER wyposażono w zintegrowane przetwornice oraz system sterowania zasilaczami (widok poniżej), dzięki czemu korzystanie z modułu we współpracy z mikrokontrolerem nie sprawia trudności.

Przykładową aplikację obsługi prezentowanego modułu KAmodEPAPER we współpracy z mikrokontrolerem STM32 opisano w artykułach opublikowanych przez portal MIKROKONTROLER.pl.

spod

Właściwości modułu KAmodEPAPER:

 • Wbudowany wyświetlacz GDE035A3 typu EPD
  • Przekątna ekranu: 3,5”
  • Rozdzielczość: 800×480
  • Kontrast: 8:1
  • Obszar aktywny: 45,7mm x 76,16mm
  • 16 odcieni szarości
  • Sterownik HX8705-B
 • Wyprowadzone linie sterujące wyświetlaczem
 • Wbudowane przetwornice napięć
 • Potencjometr regulacji głębi czerni
 • Napięcie zasilania: 3,3V – 5,5V
 • Napięcie sygnałów logicznych: max. 3,6V
 • Wymiary modułu: 106mm x 75mm x 20mm

Działanie wyświetlacza KAmodEPAPER we współpracy z mikrokontrolerem STM32 pokazano na filmie poniżej.

Adafruit NeoPixel – matryca 40xWS28112 (LED-RGB) dla Arduino

neopixel

Fanom Arduino polecamy wyświetlacz matrycowy LED o nazwie NeoPixel Shield, składający się z 40 adresowalnych diod świecących RGB typu WS2812. Matryca ma organizację 5×8, zaś do sterowania wymagana jest tylko jedna linia sygnałowa (D6). Panel można zasilić z zewnętrznego zasilacza o napięciu 5V. Każda dioda może wyświetlić ponad 16,7 mln kolorów, do sterowania pracą całej matrycy wystarczy jedna linia GPIO mikrokontrolera.

 

Wyświetlacz dotykowy LCD 4″ do Raspberry Pi

wyswietlacz-dotykowy-lcd-4-do-raspberry-pi-z-gpio

Nowością w naszej ofercie jest wyświetlacz z rezystancyjnym ekranem dotykowym TFT LCD 4″ do Raspberry Pi (wszystkie wersji). Wymiary matrycy LCD (IPS) wynoszą 320×480 pikseli, moduł jest montowany na złączu GPIO komputera Raspberry Pi.

W zestawie wraz z wyświetlaczem są dostarczane: rysik, śruby do przymocowania ramki modułu do komputera Raspberry Pi oraz DVD z dokumentacją

Prosty selektor najpopularniejszych wyświetlaczy dla Raspberry Pi oferowanych przez KAMAMI.pl jest dostępny na stronie produktu.

 

Tajniki wyświetlaczy e-paper -> ekspresowy kurs na STM32

STM32L0538-DISCO

Portal STM32.eu przygotował cykl artykułów kursowych, ilustrujących od strony praktycznej obsługę wyświetlacza e-paper z zestawu startowego STM32L0538-DISCO, który został udostępniony do testów przez KAMAMI.pl.

Pierwsze trzy odcinki kurs są już dostępne, autor porusza w nich następujące zagadnienia:

Kolejne części kursu są zapowiadane do publikacji w najbliższych dniach. Pliki źródłowe są dostępne do wszystkich prezentowanych przykładów.