NVIDIA Jetson TX1 – nowy zestaw deweloperski z obsługą CUDA

Do naszej oferty dołączyliśmy nowy zestaw deweloperski NVIDIA Jetson TX1. Nazywany jest pierwszym na świecie superkomputerem w formie modułu. Potrafi w wydajny sposób rozwiązywać problemy numeryczne dzięki wykorzystaniu technologii CUDA. 81c3uVfe9XL._SL1500_

Centralną częścią modułu jest układ SoC Tegra X1, w którym zintegrowane są cztery 64-bitowe rdzenie ARM Cortex-A57 oraz 256-rdzeniowy procesor graficzny Maxwell o mocy obliczeniowej do 1 TFLOPS. Wspierany jest przez 4 GB pamięci RAM LPDDR4 oraz pamięć eMMC o pojemności 16 GB. Możemy także komunikować się za pomocą Wi-Fi, Bluetooth oraz Ethernetu o maksymalnej przepustowości 1 Gbit.

Jetson_TX1_Block_Diagram_Module

Moduł osadzony jest na płycie głównej o rozmiarze mini-ITX (170 x 170 mm). Płyta zawiera m.in porty SATA, HDMI, USB, PCI-E, RJ-45 (Ethernet), slot na kartę SD. Znajdziemy na niej również standardowe złącza GPIO o rastrze 2,54 mm oraz moduł kamery 5 MPx. Na komputerze działa system operacyjny Linux4Tegra (oparty na Ubuntu). NVIDIA udostępnia komplet bibliotek służących do programowania zestawu, takich jak: CUDA 7.0, VisionWorks OpenVX 1.1, OpenGL 4.5, OpenGL ES 3.1, cuDNN 5.0 oraz OpenCV 3.0.

Zestaw NVIDIA Jetson TX1, dzięki swojej olbrzymiej mocy obliczeniowej, będzie świetnie służyć jako platforma w zastosowaniach takich jak: deep learning, przetwarzanie grafiki oraz wysokowydajne obliczenia na GPU. Można też za jego pomocą zapoznać się z programowaniem procesorów graficznych za pomocą technologii CUDA.

Nowe rozszerzenia dla BeagleBone już w ofercie

1

W naszej ofercie pojawiły dwa nowe rozszerzenia dla minikomputerów BeagleBone:

Dotykowy wyświetlacz o przekątnej 4,3 cala może współdziałać z BeagleBone (White, Black lub Wireless). Ma rozdzielczość 480 x 272 piksele, podświetlenie LED oraz interfejs dotykowy (oporowy). Przy korzystaniu z systemu operacyjnego Linux Debian nie są potrzebne żadne dodatkowe sterowniki, wystarczy podłączyć wyświetlacz do pasującej wersji BeagleBone.

Wireless Connectivity Cape to rozszerzenie (cape) przeznaczone do BeagleBone Black. Rozszerza ona możliwości tego minikomputera o komunikację Wi-Fi oraz Bluetooth. Moduł ma wbudowane anteny dla Wi-Fi oraz Bluetooth. Dodatkowo w celu zwiększenia zasięgu jest możliwe dołączenie zewnętrznej anteny poprzez złącze U.FL (należy ją dokupić osobno).

Minikomputery BeagleBone oraz akcesoria można znaleźć w kategorii: Beaglebone

Beaglebone Black Wireless już w ofercie

BeagleBoneBlackWireless_A3

Nowością w naszej ofercie jest komputer Beaglebone Black Wireless, został on wyposażony w procesor AM335x, który pracuje z częstotliwością 1 GHz oraz 512 MB pamięci RAM. Posiada również akcelerator grafiki 3D oraz dwa 32-bitowe mikrokomputery PRU (Programmable Real-Time Unit). Nowością są wbudowane interfejsy WiFi oraz Bluetooth, dzięki którym nie ma potrzeby stosować zewnętrznych modułów, np. w postaci modułów USB. Do komunikacji Wi-Fi wykorzystano moduł TI WiLink™ WL1835, który zapewnia komunikację zgodne ze standardami IEEE 801.11 b/g/n na częstotliwości 2,4 GHz. Komputer posiada pamieć Flash o pojemności 4 GB, na której został zainstalowany na system operacyjny Debian Linux. Komputer posiada m.in. interfejs USB, HDMI.

Beaglebone Black Wireless jest kompatybilny z dotychczasowymi płytami rozszerzeń (capes), które zostały opracowane dla BeagleBone Black.

Minikomputery BeagleBone oraz akcesoria można znaleźć w kategorii: Beaglebone

4-rdzeniowy komputer SBC z obsługą CUDA (196 rdzeni)

jetson-tk1-development-kit-4-rdzeniowy-komputer-jednoplytkowy-sbc-z-nvidia-tegra-k1-soc-wspierajacy-technologie-cuda

Jetson TK1 Development Kit to komputer jednopłytkowy SBC, wyposażony w 4-rdzeniowy mikroprocesor NVIDIA Tegra K1 SOC, który – jako jeden z niewielu w tej klasie – wspiera architekturę CUDA (Compute Unified Device Architecture). Jest to uniwersalna architektura procesorów wielordzeniowych umożliwiająca wykorzystanie ich mocy obliczeniowej – poprzez częściowe zrównoleglenie realizacji zadań – do rozwiązywania problemów numerycznych w sposób wydajniejszy niż w tradycyjnych, sekwencyjnych procesorach ogólnego zastosowania.

jetson_tk1_opisProcesor komputera Jetson TK1 Development Kit (Tegra K1 SOC) jest wyposażony w:

 • 192 rdzenie CUDA NVIDIA Kepler
 • 4 rdzenie Cortex-A15

Komputer Jetson TK1 Development Kit  charakteryzuje się wymiarami 127mm x 127mm x 26mm i jest wyposażony w:

 • 2 GB pamięci podręcznej
 • Ethernet 1Gb/s
 • USB 3.0
 • SD/MMC
 • miniPCIe
 • HDMI 1.4
 • SATA
 • wyjście linowe/wejście mikrofonowe
 • interfejs RS232
 • porty rozszerzeń dla wyświetlacza, GPIO oraz interfejs kamery.

 

 

[ZOBACZ JAK ZROBIĆ] 32-bitowy mikroprocesor w FPGA maXimatora

maximator-ep12-2016W grudniowej Elektronice Praktycznej – w ramach kursu „Pierwsze kroki z FPGA” – znalazł się kolejny artykułu poświęcony aplikacji zestawu startowego z FPGA maXimator. Tym razem jest to prezentacja przykładowej implementacji 32-bitowego „miękkiego” mikroprocesora NIOS II, który firma Altera/Intel dostarcza bezpłatnie w ramach środowiska Quartus Prime.

Artykuł powstał dzięki współpracy z forum elektroników microgeek.eu. Zapraszamy do lektury!

Okładka grudniowej Elektroniki Praktycznej poniżej.

ep12-2016-okladka

Spy Camera HD 5MPx do Raspberry PI

spy-camera-hd-5mpx-flex-kamera-szpiegowska-csi-do-raspberry-piNowość w naszej ofercie: moduł miniaturowej kamery Spy Camera HD 5MPx Flex, bazujący na popularnej matrycy z układem OV5647. Pozwala na rejetrowanie obrazów wideo przez komputery jednopłytkowe Raspberry Pi w wersji 3, 2, B+, A+ oraz starsze wersje: A i B – poprzez interfejs CSI. W kamerze zastosowano obiektyw 1/4″. Kąt widzenia kamery to 54 x 41°.

Właściwości MODUŁU Spy Camera HD Flex:

 • Rozdzielczość: 2592 x 1944 px (5 MPx)
 • Rozmiar obiektywu: 1/4 „
 • Kąt widzenia: 54 x 41°
 • Interfejs modułu kamery CSI
 • Rozdzielczość wideo:
  • 1080 px z prędkością 30 FPS
  • 720 px z prędkością 60 FPS
  • 640 z 480 px z prędkością 60/90 FPS
 • Pole widzenia: 2 x 1,33 m w odległości 2 m
 • Elastyczny przewód o szerokości 6 mm
 • Wymiary całego modułu wraz z przewodem: 300 x 16 mm

Banana PI BPI-M2+ – miniaturowy komputer z BT4.0 i WiFi

banana-pi-m2-quad-core-arm-h3-z-1gb-ram-ddr3

Oferujemy kolejny komputer SBC z rodziny Banana PI – model Banana PI BPI-M2+. Jest to miniaturowy (65 x 65 mm) komputer jednopłytkowy z czterordzeniowym SoC (Cortex-A7) Alwinner H3. Banana Pi M2+ ma wbudowane moduły komunikacji bezprzewodowej Bluetooth 4.0 i WiFi, pamięć RAM 1 GB DDR3, pamięć eMMC Flash 8 GB, gniazdo kart SD (do 64 GB), interfejs SATA, Interfejs Ethernet 10/100/1000M oraz wejście video CSI, wyjście video HDMI z HDCP+CEC i wyjście audio HDMI.

Prezentowany komputer może działać pod kontrolą systemów operacyjnych Android oraz Linux.

Ordoid C1+ z oferty KAMAMI w Notatniku Programisty [PIERWSZE KROKI]

odroid-blogOdroid C1+ to komputer o stosunkowo dużej mocy obliczeniowej produkowany przez firmę Hardkernel, oferowany przez KAMAMI.pl.

Komputer Odroid C1+ charakteryzuje  niewielkimi rozmiarami, jest wyposażony w czterordzeniowy procesor Amlogic S805 (ARMv7), grafikę Mali-450 oraz Gigabit Ethernet, a także dużą liczbą pomniejszych urządzeń peryfryjnych pokazanych na rysunku poniżej.

odroid-c1-z-procesorem-amlogic-s805

Dokładny opis komputera Odroid C1+ można znaleźć na blogu Krzysztofa Jelonka „Notatnik programisty” – polecamy! Jest to początek mini-kursu, w ramach którego autor pokaże możliwości aplikacyjne prezentowanego komputera.

Komputer Banana Pi z 8-rdzeniowym mikroprocesorem

banana-pi-m3-octa-core-allwinner-a83t-arm-cortex-a7

Najnowsza wersja komputera Banana Pi M3 jest wyposażona w 2 GB pamięci RAM oraz 8-rdzeniow procesor Allwinner A83T z 8 rdzeniami ARM Cortex-A7 1.8 GHz (Octa Core). Komputer wyposażono w 2 złącza USB, złącze SATA, gniazdo microSD, HDMI, złącze audio jack oraz interfejsy radiowe Bluetooth 4.0 i WiFi 802.11 b/g/n. Użytkownik ma wygodny dostęp do złącza z 40 liniami GPIO, dostępny jest także mikrofon umożliwiający rejestrację sygnałów audio.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowego katalogu – Banana Pi M3.

Linux w systemach z mikroprocesorami Freescale i.MX6

linux-w-systemach-imx-6-series-marcin-bis-2

Przedstawiamy jedną z najnowszych książek z oferty Wydawnictwa BTC – napisaną przez Marcina Bisa, który jest jednym z najpopularniejszych w naszym kraju organizatorem kursów poświęconych Linuksowi. Tytuł jego nowej książki to „Linux w systemach i.MX 6 series„, jej spis treści oraz wstępne słowo autora jest dostępne do pobrania w naszym sklepie internetowym.

W książce zawarto dodatek technologiczny opracowany przez firmę Semicon, w którym doświadczeni technolodzy prezentują tajniki montażu PoP (Package-on-Package), do którego są dostosowane niektóre modele mikroprocesorów z serii i.MX6.