„Verifying RTOS Applications using Deep Insight Analysis” – webinarium firmy Segger

Jako autoryzowany dystrybutor firmy Segger mamy przyjemność zaprosić na webinarium „Verifying RTOS Applications using Deep Insight Analysis”, które odbędzie się 27 września w dwóch turach:

 • slot 1: 11:00 – 12:00
 • slot 2: 19:00 – 20:00

Webinarium będzie prowadzone przez Jacoba Beningo (https://www.beningo.com/), który jest doświadczonym trenerem oraz konsultantem w dziedzinie systemów wbudowanych oraz systemów operacyjnych czasu rzeczywistego (RTOS).

Poruszane zagadnienia:

 • Jak wybrać odpowiedni RTOS?
 • Techniki tworzenia i szeregowania zadań
 • Synchronizacja procesów z wykorzystaniem muteksów i semaforów
 • Techniki debugowania w systemach czasu rzeczywistego
 • Weryfikacja działania aplikacji w systemie RTOS
 • Sposoby efektywnego wykorzystywania możliwości systemów czasu rzeczywistego w systemach wbudowanych

Link do zapisów: https://attendee.gotowebinar.com/rt/5208590375299798273?source=KAMAMI

Webinarium ma charakter szkoleniowy. Duży nacisk położono na praktyczne aspekty przygotowania aplikacji dla systemu embOS RTOS. Zademonstrowanie przykłady przygotowano w zintegrowanym środowisku programisty Embedded Studio.

Więcej informacji można znaleźć na stronie firmy Segger.

Programator Segger J-Link EDU Mini w ofercie KAMAMI.pl

8.08.91-4

Do naszej oferty trafił programator-debugger J-Link EDU Mini firmy Segger. Umożliwia on programowanie i debugowanie mikrokontrolerów z rodziny ARM Cortex-M (czyli m.in. układów z popularnych rodzin STM32 czy Kinetis). Programator jest dostępny z licencją edukacyjną, co oznacza, że może być wykorzystywany tylko w projektach niekomercyjnych. Interfejsy z rdoziny J-link współpracują z oprogramowaniem IAR EWARM, Keil µVision, Rowley Crossworks, CodeSourcery G++ oraz programem GDB-Server, dzięki któremu mogą być stosowane do współpracy z instalacjami opartymi na kompilatorze ARM-GCC (np. Atollic TrueStudio czy Yagarto).

Warto zwrócić uwagę na niezwykle atrakcyjną cenę programatora!

Nowe programatory-debuggery w naszej ofercie – dla FPGA, SoC i mikrokontrolerów TI CCxxxx

Nasza oferta powiększyła się w ostatnim czasie m.in. o trzy programatory-debuggery dla mikrokontrolerów i układów FPGA. Najważniejsze nowości z tej grupy narzędzi to:

cc-debugger

 • CC Debugger – programator układów SoC firmy Texas Instruments, obsługujący m.in. układy CC110L, CC113L, CC115L, CC1101, CC1110, CC1111, CC1120, CC1121, CC1125, CC1175, CC2430, CC2431, CC2510, CC2511, CC2520, CC2530, CC2531, CC2533, CC2540, CC2541, CC2543, CC2544, CC2545 oraz CC8520, CC8521, CC8530, CC8531 i współpracujący z pakietami programistycznymi: IAR Embedded Workbench For C8051, SmartRF Flash Programmer, SmartRF Studio, SmartRF Packet Sniffer oraz PurePath Wireless Configurator.
dlc9
 • DLC9G – programator, konfigurator i debugger dla układów FPGA i SoC (ZYNQ) firmy Xilinx, współpracujący ze środowiskami Vivado oraz ISE, zgodny z interfejsem Xilinx Platform Cable USB.
zl32prg-kamami-usb-blaster-pro
 • ZL32PRG – opracowany i produkowany w Polsce programator, konfigurator i debugger dla układów FPGA i SoC firmy Intel (ex-Altera), zgodny z USB Blasterem.

 

Polski odpowiednik USB Blastera nowej generacji w sprzedaży

zl32prg_prawy2

ZL32PRG – Kamami USB Blaster PRO – to nowoczesny programator i konfigurator układów PLD produkowanych przez firmę Altera, w pełni zgodny ze standardem USB Blaster, dzięki czemu współpracuje z komercyjnymi i ewaluacyjnymi wersjami pakietu projektowego Quartus firmy Altera. ZL32PRG jest następcą popularnego programatora-konfiguratora ZL19PRG, który został wycofany z produkcji.

ZL32PRG – Kamami USB Blaster PRO jest funkcjonalnym odpowiednikiem interfejsu USB Blaster produkowanego przez firmę Altera. Za jego pomocą można programować w systemie produkowane przez tę firmę układy CPLD oraz pamięci Flash konfiguratorów wyposażonych w interfejs ISP oraz konfigurować układy FPGA. Urządzenie współpracuje z komputerem PC poprzez interfejs USB.

Więcej informacji, w tym opisy linii sygnałowych programatora są dostępne na naszej stronie KAMAMI Wiki.

JTAG-SWD – odseparuj się (galwanicznie)

jtag_isolator_3W profesjonalnych zastosowaniach często występuje wymóg separowania galwanicznego układu programowanego/konfigurowanego od komputera programującego.

jtag-isloatorZ myślą o takich wymogach w laboratorium konstrukcyjnym KAMAMI.pl powstał i jest produkowany szybki separator galwaniczny JTAG, który umożliwia łatwe rozdzielenie interfejsów JTAG/SWD i to bez ograniczenia prędkości programowania lub konfigurowania (maksymalna częstotliwość sygnału TCK wynosi 110 MHz).

Separator galwaniczny jest przystosowany do współpracy z układami zasilanymi napięciami 3,3 lub 5V, separuje pięć linii (kompletny JTAG), napięcie izolacji wynosi 750 VAC/1 kVDC, za pomocą LED jest sygnalizowana obecność napięć zasilających.

Separator galwaniczny JTAG wyposażono w kilka zestawów złącz, które umożliwiają łatwe dołączenie wielu różnych programatorów-debuggerów, m.in.:

 • IDC10 – JTAG dla PLD (FPGA i CPLD) – zgodne z programatorem Altera ByteBlaster,
 • IDC10 – JTAG dla mikrokontrolerów AVR,
 • IDC20 – JTAG dla mikrokontrolerów i mikroprocesorów ARM,
 • SIP8 – JTAG dla PLD (FPGA i CPLD).

 

Nowe shieldy dla STM32NUCLEO i Arduino

x-nucleo-53l0a1-shield-z-laserowymi-czujnikami-odleglosci-vl53l0x

Ofertę handlową poszerzyliśmy o dwa nowe shieldy zgodne z Arduino Rev. 3 oraz STM32NUCLEO, produkowane przez firmę STMicroelectronics. Uzupełniają one naszą dotychczasową ofertę shieldów produkowanych przez tę firmę dla STM32, można ją przejrzeć w dziale naszego katalogu Shieldy dla STM32 NUCLEO.

Wspomniane nowości to:

 • X-NUCLEO-53L0A1 – shield z laserowymi czujnikami odległości VL53L0X opartymi na technologii FlightSense. Zestaw wyposażony w 3 czujniki, umożliwiające wykrywanie gestów oraz 4-cyfrowy wyświetlacz 7-segmentowy.

 • X-NUCLEO-LED61A1 – shield ze stałoprądowym driverem LED LED6001 (do 350 mA), ma wbudowany fototranzystor do pomiaru natężenia oświetlenia w otoczeniu, umożliwia diagnostykę LED.

 

Nowe lampy w naszej ofercie narzędzi warsztatowych

lampa-warsztatowa-ze-szklem-powiekszajacym

Do oferty narzędzi warsztatowych wprowadziliśmy dwie kolejne nowości:

 

Huby USB – więcej niż „rozgałęziacze”

hub-usb-20-7-portow-z-kontrolkami-i-wylacznikiem

Coraz większa liczba zestawów startowych komunikuje się z PC i jest zasilana poprzez interfejs USB, co powoduje, że liczba złącz dostępnych w komputerach szybko okazuje się zbyt mała.

czteroportowy-hub-usb-20-high-speed-firmy-ugreen

Częściowym rozwiązaniem tego problemu są aktywne huby USB, które umożliwią wygodne zasilenie wielu urządzeń USB. Nie rozwiążą one co prawda problemu przepustowości łącza, ale w większości zastosowań uruchomieniowych nie stanowi to żadnego problemu.

W naszej ofercie dostępne są 4- i 7-kanałowe huby aktywne (z zewnętrznym zasilaniem), zgodne ze standardami USB2.0, USB2.0 FS  lub USB2.0 HS (transfer do 480 Mb/s). Dwa modele są wyposażone we włączniki zasilania dla każdego kanału USB i lampki kontrolne sygnalizujące obecność zasilania.

Pełna oferta hubów USB jest dostępna w naszym katalogu.

 

Polska wersja programatora-debuggera ST-Link/v2-1

zl30prgv2-1-programator-stm32-st-link

KAMAMI jest jedynym na świecie producentem ścisłych odpowiedników programatorów ST-Link (STMicroelectronics). Dotychczas w ofercie firmy znajdował się programator ZL30PRG, będący odpowiednikiem interfejsu ST-Link.

zl30prgv2-1-programator-stm32-st-link-ncab

Nowością, która zastąpiła ZL30PRG jest nowy programator-debugger – ZL30PRGv2-1, który jest tańszym odpowiednikiem interfejsu ST-Link/v2 o poszerzonej funkcjonalności. Poza funkcją programatora-debuggera ZL30PRG/v2-1 udostępnia użytkownikowi także wirtualny COM na USB, który można wykorzystać podczas uruchamiania systemu mikroprocesorowego.

Produkcję płytek programatora ZL30PRGv2-1 wsparła firma NCAB, jeden z czołowych producentów PCB na świecie.

ncab-plytki-drukowane

[27,90PLN] Tanie programatory ST-Link/v2 dla STM32 i STM8

st-link-stm32-kamami
Jednym z elementów naszej stałej oferty handlowej są zestawy i narzędzia uruchomieniowe (programatory zgodne z różnymi wersjami ST-Link) dla mikrokontrolerów STM32 (w tym zestawy STM32DISCOVERY STM32NUCLEO).

„Gorącą” nowością w tej części naszej oferty są programatory-debuggery JTAG/SWD/SWIM z interfejsem USB, przystosowane do programowania i debugowania pracy mikrokontrolerów z rodzin STM32 i STM8. Programatory są zgodne ze standardem ST-Link/v2, od „strony” interfejsu mikrokontrolera wyposażono je z złącze IDC-10. W zestawie z programatorem dostarczamy przewody połączeniowe, które umożliwiają wygodne dołączenie programatora do dowolnego zestawu.

Atutem prezentowanych programatorów jest cena (27,9 PLN brutto!) i – ze względu na niewielkie wymiary – wygoda stosowania.