Spy Camera HD 5MPx do Raspberry PI

spy-camera-hd-5mpx-flex-kamera-szpiegowska-csi-do-raspberry-piNowość w naszej ofercie: moduł miniaturowej kamery Spy Camera HD 5MPx Flex, bazujący na popularnej matrycy z układem OV5647. Pozwala na rejetrowanie obrazów wideo przez komputery jednopłytkowe Raspberry Pi w wersji 3, 2, B+, A+ oraz starsze wersje: A i B – poprzez interfejs CSI. W kamerze zastosowano obiektyw 1/4″. Kąt widzenia kamery to 54 x 41°.

Właściwości MODUŁU Spy Camera HD Flex:

 • Rozdzielczość: 2592 x 1944 px (5 MPx)
 • Rozmiar obiektywu: 1/4 „
 • Kąt widzenia: 54 x 41°
 • Interfejs modułu kamery CSI
 • Rozdzielczość wideo:
  • 1080 px z prędkością 30 FPS
  • 720 px z prędkością 60 FPS
  • 640 z 480 px z prędkością 60/90 FPS
 • Pole widzenia: 2 x 1,33 m w odległości 2 m
 • Elastyczny przewód o szerokości 6 mm
 • Wymiary całego modułu wraz z przewodem: 300 x 16 mm

Jednopłytkowe komputery z mikroprocesorami Texas Instruments Sitara AM335x (Cortex-A8)

sitara_chip

Obok szerokiej gamy popularnych platform komputerowych SBC (m.in. Raspberry, BeagleBoard, Cubieboard, BeagleBone itp.) w naszej ofercie handlowej znajdują się mniej znane w Polsce, charakteryzujące się doskonałymi parametrami, komputery SBC wyposażone w mikroprocesory z rodziny Sitara firmy Texas Instruments. Wygląd modułu CPU komputera z serii MYC-AM335x pokazano na fotografii poniżej.

myc_am335x

Dostępne są trzy wersje komputerów, różniące się między sobą typem zastosowanego mikroprocesora: AM3352, AM3354 i AM3359. Mikroprocesory zastosowane w prezentowanych komputerach wyposażono w rdzenie Cortex-A8 taktowane sygnałem zegarowym o częstotliwości do 800 MHz. Każda wersja komputera ma 512 MB pamięci SDRAM DDR3 oraz kompletny interfejs Ethernet (bez gniazda).

custom_diagram_5_AM3352

Lista dostępnych wariantów komputerów SBC z serii MYC-AM335x jest dostępna pod adresem, dostępny jest tam także wykaz modułów uruchomieniowych dla prezentowanych komputerów.

Cubieboard w ofercie KAMAMI.pl

Do oferty KAMAMI.pl wprowadziliśmy komputer jednopłytkowy Cubieboard. Charakteryzuje się m.in. małymi wymiarami (10 cm x 6 cm) oraz wysoką wydajnością. Sercem komputera jest nowoczesny procesor Allwinner A10 (1 GHz), 1 GB pamięci RAM DDR3 oraz wszystkie niezbędne peryferia potrzebne do jego prawidłowego funkcjonowania między innymi: wyjście HDMI, wyjście audio (Jack 3,5 mm), kontroler Ethernetu, gniazdo SATA oraz gniazdo pamięci microSD. Do komputera jest dostępna obudowa o oznaczeniu Cubieboard Enclosure.

cubieboard

Komputer wspiera systemy Android, Ubuntu oraz inne dystrybucje Linuksa. W zestawie znajduje się także kabel USB służący do zasilania urządzenia oraz kabel SATA do podłączenia np. pamięci masowej (dysku twardego).

Zestaw z Cortex-A8 (i.MX53) Freescale

Szeroka gama zestawów dla nowoczesnych mikrokontrolerów i mikroprocesorów z rdzeniami Cortex w KAMAMI.pl poszerzyła się o zestaw MCIMX53-START z ultra wydajnym mikroprocesorem z rodziny i.MX53 firmy Freescale. Wyposażono go rdzeń Cortex-A8 taktowany do 1 GHz, w zestawie współpracuje z 1 GB pamięci DDR3, interfejsami audio i wideo, interfejsem sieciowym Ethernet, złączami komunikacyjnymi, złączem kamery i uniwersalnym złączem rozszerzającym. Urządzenie, pomimo funkcjonalności multimedialnych, charakteryzuje się niewielkimi wymiarami (PCB: 7,5×7,5 mm) i niewielkim poborem mocy (ok. 10 W).

Wraz z zestawem MCIMX53-START jest dostarczana karta SD z systemem Linux, a także DVD z dokumentacją, programami pomocniczymi i notami katalogowymi podzespołów. 

 

Komputer multimedialny z 600 MHZ Cortex-A8 (OMAP3530)

W ofercie KAMAMI.pl znajdują się montowane w obudowach komputery multimedialne firmy Embest oznaczone symbolem VSS3530. Zastosowano w nich szybkie, dwurdedziowe mikroprocesory firmy Texas Instruments OMAP3530, wyposażone w rdzenie Cortex-A8 taktowane sygnałem zegarowym o maksymalnej częstotliwości 600 MHz oraz TMS320C64+ (412 MHz). Standardowym wyposażeniem komputera jest 128 MB pamięci Flash, 128 MB pamięci SDRAM, interfejsy AV (w tym złącze BNC dla kamery analogowej), złącze HDMI (DVI-D), a także interfejs sieci Ethernet, host USB i interfejs kart TF. Urządzenie jest dostarczane w metalowej obudowie o niewielkich wymiarach i jest przystosowane do zasilania napięciem +12 VDC.