[PROJEKT] Zapalanie diody LED za pomocą klaśnięcia – czujnik dźwięku Waveshare i Arduino

Na portalu MIKROKONTROLER.pl pojawił się nowy artykuł p.t. [PROJEKT] Zapalanie diody LED za pomocą klaśnięcia – czujnik dźwięku Waveshare i Arduino. W artykule został przestawiony moduł czujnika dźwięku firmy Waveshare. Z jego pomocą zrealizowano prosty projekt, w którym klaśnięcie w dłonie zapala diodę LED wbudowaną w płytkę KAmduino UNO. Zamiast diody można użyć np. przekaźnika i w ten sposób sterować oświetleniem lub innym urządzeniem elektrycznym.

Działanie przykładu zaprezentowano na poniższym materiale wideo:

Moduł KAmod z mikrofonem MEMS i wzmacniaczem audio

kamodmic-mems

Do sprzedaży trafił nowy moduł z rodziny KAmod – KAmodMIC_MEMS. Jest to moduł z mikrofonem MEMS typu SPV1840LR5H-B. Dzięki wbudowanemu wzmacniaczowi o wzmocnieniu 100V/V (na bazie wzmacniacza operacyjnego LMV321 – schemat poniżej) sygnał audio z wyjścia modułu KAmodMIC_MEMS można podawać bezpośrednio np. na wejście przetwornika ADC mikrokontrolera.

kamodmic-mems-sch

KAmduino + mikrofon elektretowy – cyfrowy włącznik dźwiękowy [HOBBYSPACE]

arduino-wlacznik-dzwiekowy

Prosty lecz interesujący przykład aplikacji Arduino Uno w roli cyfrowego włącznika dźwiękowego przygotował na bazie udostępnionych elementów jeden ze współpracujących z nami bloggerów prowadzący Hobbyspace.pl.

W artykule opisał kompletne rozwiązanie wraz  zoprogramowaniem, przygotował także film ilustrujący działanie swojego rozwiązania (przedstawiamy go poniżej).  Do realizacji projektu użył produkowanej przez nas płytki KAmduino oraz moduł mikrofonu elektretowego KAmodMIC_ELECTRET.

[SOUND BOARD] Odtwarzacz audio plików WAV i OGG

adafruit-audio-fx-mini-sound-board-wavogg-trigger-2mb-flash

Nowością w naszej ofercie są moduły „Sound Board” – autonomiczne odtwarzacze plików audio zapisanych w bezlicencyjnych (więc darmowych) formatach OGG oraz WAV. Na płytce o wymiarach 38 x 23 x 4 mm zintegrowano kompletne urządzenie z pamięcią Flash o pojemności 2 MB, której zawartość można modyfikować metodą drag&drop. Wyzwalanie odtwarzania może się odbywać za pomocą 8 wejść, może się także odbywać (opcjonalnie) za pomocą zewnętrznego mikrokontrolera wyposażonego w interfejs UART.

Szczegółowe informacje są dostępne pod adresem, poniżej przedstawiamy film ilustrujący działanie prezentowanego modułu.

[NOWA KSIĄŻKA BTC] „Domowe systemy audio”, czyli elektronik audiofilom o sprzęcie od środka

dsa

Takiej książki nie ma na rynku od lat: zawodowy elektronik, jednocześnie pasjonat audio i dobrej muzyki napisał potężne dzieło, w którym przekazuje ogrom wiedzy praktycznej na temat nowoczesnego sprzętu audio.

Książka zawiera bardzo dużo informacji praktycznych, jest bogato ilustrowana (kolorowe wykresy!), gorąco ją polecamy wszystkim fanom nowoczesnego sprzętu audio, którym zależy na poznaniu rzetelnych podstaw technicznych, bez opakowywania ich w legendy…

Szczegóły,  w tym spis treści do pobrania, są dostępne w naszym sklepie internetowym.

Nowe wzmacniacze audio zintegrowane z C/A (I2S) w ofercie KAMAMI.pl

fda_st_kamami

KAMAMI.pl poszerza ofertę nowoczesnych układów do aplikacji audio o dwa typy scalonych wzmacniaczy audio pracujących w klasie D, zintegrowanych z przetwornikami C/A (interfejs I2S): FDA4100LV oraz FDA450LV. Są to układy zoptymalizowane konstrukcyjnie do stosowania w samochodowym sprzęcie audio, pozwalające na uzyskanie mocy wyjściowej:

– FDA4100LV: 4x135W lub 2x270W,

– FDA450LV: 4x50W,

w każdym przypadku przy zasilaniu typowym dla instalacji samochodowych napięciem 14,2 VDC.

Obydwa układy są kompletnymi systemami konwersji I2S>głośniki, przystosowanymi do współpracy z cyfrowymi sygnałami audio o częstotliwościach próbkowania: 44,1 kHz, 48 kHz, 96 kHz oraz 192 kHz.

Schemat blokowy układu FDA4100LV przedstawiono na rysunku poniżej.

fda4100_KAMAMI

Zaszufladkowano do kategorii Audio

[PROJEKT!] Odtwarzacz MP3 na modułach z KAMAMI.pl

MP3_KINETIS_L_1

 

Zespół redakcyjny portalu KINETIS.pl wykorzystał zestaw FREEDOM-KL25Z wspomagany przez moduł MP3 Player Shield (z systemu Arduino) do przygotowania kompletnego projektu odtwarzacza MP3, którego szczegółowy opis wraz z oprogramowaniem zostały opublikowane (całość dostępna bezpłatnie) pod adresem.

Obydwa elementy sprzętowe wykorzystane w projekcie pochodzą z oferty KAMAMI.pl (linki w tekście powyżej).

Na filmie poniżej przedstawiono działanie prezentowanego urządzenia.

KAMAMI.pl rozszerza ofertę „mówiących” układów ISD17xxx

chipcorder_ISD17000

Oferta handlowa sklepu KAMAMI.pl poszerzyła się o kolejne scalone rejestratory-odtwarzacze sygnałów audio z serii ISD17 firmy Nuvoton. Nowe układy są przystosowane do rejestrowania i odtwarzania komunikatów składających się z wielu segmentów o łącznym czasie trwania 8-240 sekund (ISD17120SY, obudowa SO28) oraz 160-480 sekund (ISD17240PY, obudowa DIP28).

Przegląd oferty prezentowanych układów i modułów z nimi jest dostępny pod adresem.