[WEARABLE RPi] Odroid-W: więcej niż Raspberry Pi

odroid_w_raspberry_2
Ogromna popularność komputerów Raspberry Pi zachęca wielu producentów do wprowadzania na rynek własnych wersji komputerów tego typu. Przykładem jest oferowany przez KAMAMI.pl komputer ODROID-W, który na płytce drukowanej o wymiarach 60 x 36 x 7 mm integruje funkcje Raspberry Pi oraz kilka dodatkowych: wyposażono go w pokładowy RTC, ładowarkę akumulatorów Li+, a także przetwornik A/C. Schemat blokowy komputera ODROID-W pokazano na rysunku poniżej.

odroid_w_block_diagram
Miniaturyzację wymiarów producent uzyskał dzięki rezygnacji z niektórych złącz systemowych oraz zastosowaniu mikroprocesora BCM2835 w budowie przystosowanej do montażu pamięci SDRAM bezpośrednio na jego obudowie (Package-on-Package). W prezentowanym komputerze zachowano zgodność GPIO z RPi (w wersji B 2.0, złącze IDC 26 styków).

Jednym z głównych przewidywanych obszarów aplikacyjnych komputera ODROID-W są urządzenia przenośne w tym „ubieralne” (wearable electronics), ale jego możliwości pozwalają stosować go także w klasycznych aplikacjach embedded.

6 myśli w temacie “[WEARABLE RPi] Odroid-W: więcej niż Raspberry Pi

Możliwość komentowania jest wyłączona.