4-kanałowy sterownik silników szczotkowych DC

Jako autoryzowany dystrybutor podzespołów marki Sparkfun, sklep KAMAMI.pl wprowadził do swojej oferty 4-kanałowy sterownik silników szczotkowych DC. Płytka została zaprojektowana z myślą o mobilnych robotach, w których każde z 4 kół ma swój niezależny napęd. Oprócz mostków H, urządzenie zawiera wejścia na enkodery kwadraturowe oraz czujniki natężenia prądu.
rob-11593Sterowanie mostkami odbywa się za pomocą dwóch sygnałów logicznych, określających kierunek obrotów danego silnika oraz jednego sygnału PWM, określającego prędkość obrotową.

Czujniki natężenia prądu są stosunkowo proste w obsłudze, ich sygnał wyjściowy jest wprost proporcjonalny do płynącego przez silnik prądu. Zmiana napięcia o 1V odpowiada zmianie natężenia prądu o ok. 1A. Podłączając czujniki do kanałów ADC dowolnego mikrokontrolera, będziemy w stanie wykryć zablokowane koła i inne problemy związane z napędem.

Na płytce znajdują się dwa złącza zasilania – jedno do zasilania sekcji cyfrowej (5V), a drugie do zasilania silników (5..12V).