„Arduino na kółkach” – nowy robot w ofercie KAMAMI.pl

arduino-robot078O popularności systemu Arduino na świecie nie trzeba nikogo przekonywać. Ogromny sukces projektu sprawił, że dostęp do materiałów, samouczków i poradników jest praktycznie nieograniczony, przez co nawet osoby dopiero raczkujące w temacie programowania mikrokontrolerów, będą w stanie stworzyć prosty sterownik.

Chociaż najpopularniejsze projekty dla początkujących dają sporo satysfakcji (miganie diod, reagowanie na przyciski, wysyłanie danych po UART itp.), to po ich wykonaniu można czuć pewien niedosyt. Brakuje urządzenia które robi „coś pożytecznego”, albo chociaż sprawia takie wrażenie. Z pomocą przychodzi nowy projekt zespołu odpowiedzialnego za Arduino, o wszystko mówiącej nazwie – Arduino Robot.

W robocie zastosowano dwie płytki (dwa „piętra”), z których jedna odpowiada za odczyty z sensorów, obsługę wyświetlacza LCD i algorytm główny robota, a druga zajmuje się sterowaniem silnikami. Obie płytki współdziałają ze środowiskiem Arduino IDE i są przez nie wykrywane jako Arduino Leonardo. Zestaw zawiera wszystko, co niezbędne do zbudowania i uruchomienia robota, a najnowszą wersję Arduino IDE można pobrać ze strony projektu Arduino.

3 myśli w temacie “„Arduino na kółkach” – nowy robot w ofercie KAMAMI.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.