Digilent ZYBO Z7 – wyróżnienie niemieckiego magazynu Design & Elektronik

Płytka projektowa Zybo Z7 jest funkcjonalnym i gotowym do użycia środowiskiem sprzętowo-programowym opartym na układzie z popularnej rodziny Xilinx Zynq-7000. Druga generacja tych płytek oferuje funkcje obsługi wideo, w tym złącze MIPI CSI-2 dla kamer PC, wejście i wyjście HDMI, a także pamięć DDR3L o dużej przepustowości. Dzięki temu stanowi przystępne cenowo rozwiązanie pozwalające na rozwój najnowszych systemów wizyjnych.

Czytelnicy niemieckiego magazynu Design & Elektronik, którzy głosowali na „największych innowatorów” roku 2017 w ośmiu kategoriach, nominowali Zybo Z7 wraz z 9 innymi kandydatami w kategorii „Technologie pomiarowe i czujnikowe”. Ostatecznie Digilent, producent płytki Zybo Z7, został utytułowany jako jeden z Top Innovators roku 2017.

Na stronie Design & Elektronik napisano: „Digilent szybko dostrzegł możliwości układów FPGA firmy Xilinx i stworzył kieszonkowe laboratoria elektroniczne, które obecnie znalazły profesjonalne zastosowania .”

Szczegółowe informacje o najnowszej płytce projektowej Zybo Z7 znajdują się na stronie produktu oraz na Wiki, mozna też zapoznać się z przewodnikiem opisującym sposób migracji. Płytka jest dostępna w ofercie KAMAMI.pl.