Flex Sensor – czujnik do pomiaru kąta odkształcenia w ofercie KAMAMI.pl

Oferta KAMAMI.pl wzbogaciła się o nowy rodzaj czujników – rezystancyjne sensory kąta zgięcia. Rozwiązanie szczególnie popularne w takich aplikacjach, jak np.
rękawiczki-kontrolery konsol do gier oraz inne urządzenia typu HID, w których istnieje potrzeba wykrycia położenia dłoni i palców operatora.

czujnik-zgieciaPrzykładowy model FS-L-0095-103-ST, który można znaleźć w naszym sklepie, posiada całkowite wymiary ok. 95 mm x 6 mm i grubość zaledwie 0,43 mm. Czujnik jest elastyczny, przez co możliwy jest montaż na niemal dowolnej powierzchni, a wyprowadzenia w standardowym rastrze 2,54 mm ułatwiają włączenie go do projektu na etapie prototypowania. Producent określa wytrzymałość sensora na ponad milion „wygięć”, przy czym należy odpowiednio usztywnić niezabezpieczony przed nadmiernym zginaniem odcinek w okolicy wyprowadzeń złącza.

FS-L-0095-103-ST wykrywa zgięcie tylko w jednym kierunku. W pozycji wyprostowanej, jego rezystancja oscyluje w granicach 10kΩ, a przy zginaniu rośnie, osiągając wartości rzędu od 60kΩ do 110kΩ, z tolerancją nieprzekraczającą ±30%. Aby zapewnić wiarygodne pomiary, należy korzystać z niego w otoczeniu, którego temperatura mieści się w zakresie -35oC ÷ 80oC.

3 myśli w temacie “Flex Sensor – czujnik do pomiaru kąta odkształcenia w ofercie KAMAMI.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.