[FPGA NIE TYLKO DLA POCZĄTKUJĄCYCH!] Terasic DE0 Nano – budżetowy zestaw startowy z FPGA firmy Altera

KAMAMI.pl jest autoryzowanym dystrybutorem zestawów ewaluacyjnych firmy Terasic, która specjalizuje się w produkcji narzędzi sprzętowych dla konstruktorów zainteresowanych układami PLD firmy Altera.

terasic_de0-nano

Z myślą o konstruktorach zamierzających rozpocząć przygodę z układami FPGA KAMAMI.pl oferuje tani zestaw startowy Terasic DE0-Nano, który pomimo niskiej ceny wyposażono w zaawansowany układ FPGA z rodziny Cyclone IV (ponad 22000 komórek logicznych LE, 4 wewnętrzne PLL i blisko 600 kb pamięci RAM użytkownika). Układ FPGA współpracuje w zestawie z bogatym zestawem elementów peryferyjnych: pokładowym akcelerometrem, przetwornikiem A/C, pamięcią EEPROM z I2C, 32 MB SDRAM, do dyspozycji użytkownika są także diody LED i mikroprzełączniki. Linie GPIO układu FPGA wyprowadzono na złącza szpilkowe „gold-pin”, standardowym elementem wyposażenia zestawu są także: konfigurator (specjalna pamięć Flash) FPGA oraz programator-konfigurator ByteBlaster USB.

Niewielkie wymiary zestawu nie ograniczają jego walorów użytkowych, czego dowód można znaleźć na powyższym filmie.

W skład wyposażenia zestawu wchodzi także oprogramowanie (Control Panel, wygląd okna pokazano na zrzucie poniżej), za pomocą którego można szybko, wygodnie i efektownie poznać możliwości aplikacji demonstracyjnej, przygotowanej przez producenta dla zestawu Terasic DE0-Nano.

de0nano-panel

5 myśli w temacie “[FPGA NIE TYLKO DLA POCZĄTKUJĄCYCH!] Terasic DE0 Nano – budżetowy zestaw startowy z FPGA firmy Altera

Możliwość komentowania jest wyłączona.