KAmodQTR8A – czujnik wykrywania linii lub przepaści dla robotów typu Linefollower

kamodqtr8a-modul-z-osmioma-czujnikami-odbiciowymi-sdf

Moduł KAmodQTR8A to idealny czujnik do wykrywania linii lub przepaści dla robotów typu Linefollower. Został zbudowany w oparciu o 8 transoptorów odbiciowych KTIR0711S. Płytka czujnika została zaprojektowana tak, aby można było w łatwy sposób oddzielić dwa transoptory i zamontować je na robocie w innej konfiguracji. Informacja o wykrytej linii jest dostępna z każdego transoptora w postaci analogowej. Dzięki temu można zastosować komparator dobrany na zadaną wartość napięcia i przetworzyć informację analogową na sygnał cyfrowy.

kamodqtr8a-modul-z-osmioma-czujnikami-odbiciowymi-ktir0711s

Na płytce został umieszczony tranzystor sterujący oświetlaczami podczerwieni. Umożliwia to wprowadzenie modulowania oświetleniem IR.

Zalecana odległość czujnika od podłoża to 6 mm. Moduł można zasilać napięciem 3,3 V oraz 5 V. Przy zasilaniu napięciem 3,3 V wymagane jest założenie zworki BYPASS. Moduł pobiera prąd o wartości około 90 mA.

W module zostały również przewidziane otwory montażowe o średnicy 3 mm. Zarówno przy części „odłamywanej”, jak i przy pozostałych 6 czujnikach. Wymiary modułu (bez złącza) to: 75 mm x 13 mm x 3,2 mm.