Nowe TrueSTUDIO firmy Atollic

Nowa wersja środowiska TrueSTUDIO o numerze 3.0 jest wyposażona m.in. w: przeprojektowany interfejs użytkownika, poszerzone możliwości współpracy z układami STM32, lepsze śledzenie przerwań w czasie rzeczywistym oraz obsługę nowych układów z rdzeniem ARM.

Środowisko TrueSTUDIO 3.0 oparte jest na frameworku ECLIPSE w ostatniej wersji Indigo i wyposażone w bardziej intuicyjny dla programistów C/C++ interfejs. TrueSTUDIO 3.0 jest wyposażone w najnowszą wersję zestawu narzędziowego GNU dla układów ARM, w tym poprawione wersje kompilatora, bibliotek uruchomieniowych oraz  debugera, a także kilku innych narzędzi konsolowych.

Nowe mikrokontrolery obsługiwane przez Atollic 3.0 to: należące do rodziny LPC1000 układy z rdzeniami Cortex-M0 i M3 firmy NXP, XMC4000 z rdzeniem Cortex-M4 firmy Infineon oraz EFM32 firmy Energy Micro z rdzeniem Cortex-M3. Tak uzupełnione środowisko obsługuje mikrokontrolery z rdzeniem ARM wszystkich ważniejszych producentów na rynku, łącznie ponad 800 różnych modeli. Pełną ich listę można znaleźć na stronie internetowej firmy Atollic.

Wspomnianą poprawę śledzenia przerwań w czasie rzeczywistym otrzymano dzięki interfejsowi Serial Wire Viewer (SWV), który wykorzystuje technologię CoreSight i pozwala na zaawansowane debugowanie.

Udoskonalonych zostało też kilka narzędzi współpracujących ze środowiskiem TrueSTUDIO: służący do statycznych analiz kodu TrueINSPECTOR, pozwalający na zaawansowane analizy pokrycia kodu TrueANALYZER oraz automatyzujący testy TrueVERIFIER. Narzędzia te w nowej wersji są przystosowane do pracy ze wszystkimi układami z rdzeniem ARM.

Wśród nowości warta wspomnienia jest też możliwość graficznej wizualizacji profilowania kodu za pomocą wykresów słupkowych.

Szczegółowe informacje o środowisku Atollic TrueSTUDIO są dostepne u dystrybutora – KAMAMI.pl.