Nucleo czyli Arduino z STM32 i współpracą z mbed

NUCLEO_STM32

Firma STMicroelectronics – producent m.in. mikrokontrolerów z rodziny STM32 – wprowadziła na rynek nowe, tanie zestawy startowe z rodziny Nucleo. Możliwości i wyposażenie tych zestawów umożliwia stosowanie ich jako uniwersalne platformy uruchomieniowe, a mechaniczna i elektryczna zgodność z platformą Arduino, zapewnia łatwość doposażania budowanych systemów w zaawansowane peryferia (montowane jako standardowe shieldy na płytce „komputerka”).

Na rysunku poniżej przedstawiono wersje zestawów Nucleo, które są lub będą w najbliższym czasie dostępne w sprzedaży.

STM32_Nucleo_wersje

KAMAMI.pl oferuje trzy wersje zestawów Nucleo, które różnią się między sobą wyłącznie typem zastosowanego mikrokontrolera (STM32F103 z Cortex-M3, STM32F401 z Cortex-M4 oraz STM32L152 z Cortex-M3 z peryferiami low-power). W najbliższym czasie dostępne (ponownie!) będą także zestawy Nucleo z mikrokontrolerem STM32F030 (rdzeń Cortex-M0), które chwilowo – z powodu ogromnej popularności – zniknęły z magazynów producenta.

 

****************

Warto zwrócić uwagę, że zestawy Nucleo są natywną platformą sprzętową bezpłatnego środowiska embed.org.

****************

 

Na poniższym filmie prezentujemy wyposażenie zestawów Nucleo, zachęcamy także do zapoznania się z artykułem poświęcony tym zestawom, opublikowanym przez portal MIKROKONTROLER.pl.

2 myśli w temacie “Nucleo czyli Arduino z STM32 i współpracą z mbed

Możliwość komentowania jest wyłączona.