Podwozie 2WD Robot Car – baza do robota mobilnego

img_0684

Prezentujemy dostępne w naszej ofercie dwukołowe podwozie robota mobilnego – 2WD Robot Car. Jest to idealna baza do budowy pierwszej konstrukcji, oferująca duże możliwości rozbudowy. Całość jest niezwykle prosta w montażu i znacznie ułatwia proces budowy samego robota. Dzięki gotowym elementom wyciętym pod wymiar nie wymaga ono użycia specjalistycznych narzędzi, a jedynie podstawowe do skręcenia kilku śrub i dystansów.

img_0685

Podwozie wyposażone zostało w dwa silniki napędowe prądu stałego wraz z przekładniami. Przekładnie posiadają obustronne wyprowadzenie wału, co umożliwia instalację dodatkowych enkoderów optycznych. Tarcze z rowkami zostały dołączone do zestawu. Całość napędzana jest dwoma kołami o średnicy 65 mm. Oprócz kół napędowych podwozie posiada również dwa swobodne koła podporowe. Zapewniają one stabilne podparcie dla podwozia.

img_0683

Konstrukcja nośna została oparta o dwie płyty z pleksiglasu połączone dystansami. W efekcie otrzymujemy dwupiętrowe podwozie, mogące zmieścić o wiele więcej komponentów.

Dodatkowo do zestawu otrzymujemy koszyk na dwie baterie AA. Do uruchomienia konstrukcji podwozia wystarczy odpowiedni sterownik oraz kontroler silników DC.