[WEBINARIUM] Tworzenie wbudowanych interfejsów GUI za pomocą SEGGER AppWizard

Kamami.pl, autoryzowany dystrybutor produktów firmy SEGGER, zaprasza na webinarium dotyczące tworzenia interfejsów GUI w systemach wbudowanych za pomocą narzędzia AppWizard. Odbędzie się ono 3 grudnia w godzinach 17.00-18.00.

Podczas webinarium zaprezentowane zostanie narzędzie SEGGER AppWizard służące do projektowania kompletnych, gotowych do użycia aplikacji graficznych wykorzystujących bibliotekę graficzną SEGGER emWin. Narzędzie zawiera wiele funkcji obecnych w emWin, w tym widżety, animacje, a także obsługę ruchu. Pozwala użytkownikom na kreowanie doskonale wyglądających aplikacji bez konieczności pisania kodu. Edytor WYSIWYG jest bardzo intuicyjny i umożliwia obserwowanie jak wygląda interfejs w trakcie projektowania. AppWizard pozwala na automatyczną konwersję wszystkich zasobów, takich jak grafiki czy fonty. Jedno kliknięcie pozwala na podejrzenie zachowania aplikacji w środowisku symulacyjnym. Projekty AppWizard można eksportować do symulatora lub do docelowego projektu.

AppWizard umożliwia łatwe projektowanie nawet skomplikowanych aplikacji bez konieczności posiadania wiedzy o bibliotece emWin czy nawet o języku C.

Agenda:

  • Dodawanie do aplikacji obiektów takich jak przyciski, slidery, wskaźniki, pokrętła, tekst itd.
  • Określanie zachowania aplikacji: interakcje obiektów, przejścia ekranów, animacje.
  • Testowanie działania aplikacji w trybie Play Mode.
  • Symulowanie interfejsu GUI w środowisku MS Visual Studio.
  • Dwa sposoby na wgranie interfejsu na płytkę.
  • Przykładowe interfejsy GUI: sterowanie temperaturą oraz prognoza pogody.

Webinarium odbędzie się 3 grudnia o godzinie 17.00 Udział jest bezpłatny, natomiast czas trwania prezentacji wynosi 60 minut. Rejestracji można dokonać pod tym linkiem.