Wyniki konkursu „MAXimator” z Elektroniki Praktycznej 5/2016

maximator-promo

We współorganizowanym przez nas konkursie, który ogłosiła redakcja miesięcznika Elektronika Praktyczna w majowym wydaniu pisma, otrzymaliśmy 54 zgłoszenia, spośród których aż 34 było kompletnych i prawidłowych.

Konkurs polegał na implementacji w systemie projektowym Quartus firmy Altera projektu licznika bazującego na układzie 74169 z rodziny TTL, taktowanego z wyjścia preskalera. Licznik z preskalerem powinien był dać się zaimplementować w zestawie MAXimator z układem FPGA z rodziny Altera MAX10.

Spośród 34 kompletnych i prawidłowych zgłoszeń, wyróżnionych zostało 14, w których nie było istotnych błędów formalnych. Nagrody, w postaci zestawu książek poświęconych układom programowalnym i gadżetów, otrzymują:

 1. Aleksandra Gaszyńska
 2. Jacek Dębniak
 3. Jakub Jakubowski
 4. Jarosław Krukowski
 5. Karol Kulig
 6. Konrad Miciński
 7. Wojciech Kozikowski
 8. Marcin Skóra
 9. Mariusz Dziębowski
 10. Piotr Zamorski
 11. Przemysław Szymański
 12. Wojciech Stodulny
 13. Piotr Chodorowski
 14. Wojciech Przybycień

Do wszystkich nagrodzonych osób zostały wysłane e-maile z zawiadomieniem o wyróżnieniu i prośbą o podanie adresu, na który nagrody zostaną wysłane.

Poniżej przedstawiamy wideo prezentujące kolejny przykład kompletnej aplikacji zestawu MAXimator – grę Snake. Kody źródłowe tego projektu będą dostępne do pobrania w dziale Examples portalu www.maximator-fpga.org.