TerasIC DE1-SoC: zestaw startowy z SoC FPGA (Cyclone V SoC) firmy Altera

DE1-SOC_Blackdiagram_04-6

KAMAMI.pl jest autoryzowanym dystrybutorem zestawów ewaluacyjnych z układami FPGA firmy Altera, których producentem jest firma TerasIC. Jedną z najnowszych propozycji w jej ofercie jest zestaw DE1-SoC, którego „sercem” jest układ SoC (FPGA + 2-rdzeniowy mikroprocesor Cortex-A9) z rodziny Cyclone V SoC.

Wyposażenie płytki zestawu DE1-SoC jest niezwykle bogate (jak na schemacie blokowym), użytkownik otrzymuje kompletny komputer z dwurdzeniowym mikroprocesorem, charakterystycznymi dla niego peryferiami (w tym m.in. 64 MB SDRAM w części FPGA i 1 GB SDRAM w części mikroprocesorowej, wyjście VGA, 24-bitowy kodek audio, 12-bitowy przetwornik A/C 1 MSpS, akcelerometr MEMS, wejście analogowego sygnału wideo, interfejsy USB i Ethernet, itp.). W skład wyposażenia zestawu wchodzą także typowe elementy do testowania projektów implementowanych w FPGA, m.in.: wyświetlacze i diody LED, przełączniki i nastawniki, a także złącza gold-pin z wyprowadzonymi liniami GPIO (mikroprocesora i FPGA).

Na zdjęciu poniżej przedstawiono elementy wchodzące standardowo w skład zestawu DE1-SoC, w dalszej części także film prezentujący jego cechy i możliwości.

DE1-SoC_Kit_package_01

1 myśl w temacie “TerasIC DE1-SoC: zestaw startowy z SoC FPGA (Cyclone V SoC) firmy Altera

Możliwość komentowania jest wyłączona.