[KONKURS] na nazwę nowego zestawu startowego z STM32L4

Zakończyliśmy prace konstrukcyjne nad nowym zestawem startowym wyposażonym w ultranowoczesny mikrokontroler z rodziny STM32L4 (STM32L496ZGT6: 1 MB Flash, 320 kB RAM, Cortex-M4F @80 MHz). Zestaw jest bogato wyposażony w układy peryferyjne, w tym sensor MEMS 6 DoF, wbudowany programator-debugger, tor audio, sensor temperatury, sterownik silników elektrycznych, joystick, 7-segmentowe wyświetlacze LED, pamięć Flash QSPI, złącze alfanumerycznego wyświetlacza LCD, złącze dla wyświetlacza LCD-TFT, kamery CCD, interfejsu WiFi, można do niego także wygodnie dołączyć przyrząd Analog Discovery 2, dzięki czemu rejestracja i analiza pracy interfejsów mikrokontrolera w realnej aplikacji jest prosta.

Prezentowany zestaw jest obecnie testowany, do sprzedaży trafi jesienią 2017. Szukamy dla niego fajnej nazwy, dlatego zapraszamy do współpracy wszystkich elektroników z atrakcyjnymi pomysłami:

Ogłaszamy konkurs na nazwę nowego zestawu startowego z mikrokontrolerem STM32L4!

Spośród propozycji nadesłanych na adres f411@kamami.pl firmowe jury wybierze jedną, jej autor otrzyma od nas w zamian prezentowany w notce, nowy zestaw z STM32L4 oraz kupon o wartości 500 PLN na zakupy w KAMAMI.pl.

Zastrzegamy sobie możliwość przydzielenia nagród pocieszenia, będzie to zależało od liczby i jakości zgłoszonych pomysłów.

Na odpowiedzi czekamy do 11.08.2017, wyniki ogłosimy do 5.09.2017.

Zapraszamy do udziału!

Sukces Polaka w konkursie Digilent Design Contest 2017

2017group_orig

Z przyjemnością informujemy, że w finale corocznego konkursu Digital Design Contest , edycja 2017, główną nagrodę otrzymał Marcin Kowalczyk z AGH, za projekt  „An object tracking pan-tilt smart camera based on a Zynq heterogeneous device”. Konkurs oraz finał – tradycyjnie – odbywał się na Politechnice w Cluji-Napoce (Rumunia), jego organizacją i pracami jury kierował profesor Mircea Dăbacan.

Panu Marcinowi gratulujemy sukcesu, którego waga jest tym większa, że międzynarodowa konkurencja była bardzo silna.

Szczegółowe informacje o konkursie oraz pozostałych nagrodzonych są dostępne na stronie konkursowej.

digilent-design-contest-logo

Wyniki mini-konkursu – lista nagrodzonych

San-Escobar-maximator

Zgodnie z regulaminem konkursu ogłoszonego w EP4/2017 publikujemy listę nagrodzonych osób, wylosowanych spośród uczestników konkursu. Łączna liczba zgłoszonych odpowiedzi wyniosła 317, udzieliło je 308 osób.

Prawidłową odpowiedzią na pytanie konkursowe jest „San Escobar”, jury uznawało także wersję – skądinąd prawidłową – że takie państwo nie istnieje.

Zestawy maXimator otrzymują:

 • Marcin Dubicki
 • Piotr Łaskarzewski
 • Piotr Reddig

Nagrody pocieszenia w postaci wybranej książki Wydawnictwa BTC otrzymują:

 • Kornel Matusiak
 • Sebastian Śledź
 • Robert Smyk
 • Damian Cichocki
 • Piotr Czarnik

Nagrody zostaną wysłane pocztą na adresy podane przez osoby nagrodzone nie później niż do dnia 26.05.2017.

 

Zapraszamy do udziału w konkursie – do wygrania 6 zestawów firmy Microchip z mikrokontrolerami SAMD11, SAML21 i megaAVR1284

nagrody-kamamiZapraszamy do udziału w konkursie ogłoszonym przez portal MIKROKONTROLER.pl, w którym ufundowaliśmy 6 nagród – są to zestawy startowe z mikrokontrolerami SAM-D11, SAM-L21 i megaAVR1284P firmy Microchip.

Konkurs trwa do 20.01.2017, szczegółowe informacje są dostępne pod adresem.

[KONKURS] Digilent FPGA Design Contest 2017 – wywieś plakat na swojej uczelni!

digilent-fpga-contest

Digilent Design Contest jest corocznym konkursem dla pasjonatów układów FPGA, organizowanym przez firmę Digilent. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w europejskiej edycji tego konkursu, do której zgłoszenia są przyjmowane do 31 grudnia 2016. Zgodnie z regulaminem konkursu, realizatorów projektów zgłoszonych do udziału firma Digilent wyposaży w niezbędny sprzęt z FPGA, na którym będą realizowane projekty konkursowe. Sprzęt ten jest przekazywane nieodpłatnie, po konkursie staje się własnością uczestników. Organizatorzy przewidzieli także nagrody pieniężne.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie konkursu Digilent Design Contest 2017.

Pod adresem dostępny jest PDF z plakatem konkursowym, który – zachęcamy! – możesz powiesić w swojej szkole lub  na uczelni.

ddc2017-eu-poster-a4-2-1

„Kącik testera” na forum microgeek.eu – chcesz przetestować coś z naszej oferty?

microgeek-eu

Forum elektroników microgeek.eu we współpracy z nami uruchomiło „Kącik testera”, w ramach którego można wybrać sobie i przetestować wyroby z oferty handlowej KAMAMI, a także zapoznać się z opiniami na ich temat, przygotowanymi przez uczestników forum microgeek.eu.

Szczegółowy regulamin „Kącika testera” jest dostępny pod adresem. Wszystkich elektroników zachęcamy do zapoznawania się z opiniami testerów, a także przygotowywania własnych recenzji we współpracy z administratorami microgeek.eu.

Wyniki konkursu „MAXimator” z Elektroniki Praktycznej 5/2016

maximator-promo

We współorganizowanym przez nas konkursie, który ogłosiła redakcja miesięcznika Elektronika Praktyczna w majowym wydaniu pisma, otrzymaliśmy 54 zgłoszenia, spośród których aż 34 było kompletnych i prawidłowych.

Konkurs polegał na implementacji w systemie projektowym Quartus firmy Altera projektu licznika bazującego na układzie 74169 z rodziny TTL, taktowanego z wyjścia preskalera. Licznik z preskalerem powinien był dać się zaimplementować w zestawie MAXimator z układem FPGA z rodziny Altera MAX10.

Spośród 34 kompletnych i prawidłowych zgłoszeń, wyróżnionych zostało 14, w których nie było istotnych błędów formalnych. Nagrody, w postaci zestawu książek poświęconych układom programowalnym i gadżetów, otrzymują:

 1. Aleksandra Gaszyńska
 2. Jacek Dębniak
 3. Jakub Jakubowski
 4. Jarosław Krukowski
 5. Karol Kulig
 6. Konrad Miciński
 7. Wojciech Kozikowski
 8. Marcin Skóra
 9. Mariusz Dziębowski
 10. Piotr Zamorski
 11. Przemysław Szymański
 12. Wojciech Stodulny
 13. Piotr Chodorowski
 14. Wojciech Przybycień

Do wszystkich nagrodzonych osób zostały wysłane e-maile z zawiadomieniem o wyróżnieniu i prośbą o podanie adresu, na który nagrody zostaną wysłane.

Poniżej przedstawiamy wideo prezentujące kolejny przykład kompletnej aplikacji zestawu MAXimator – grę Snake. Kody źródłowe tego projektu będą dostępne do pobrania w dziale Examples portalu www.maximator-fpga.org.

 

Finał konkursu FPGA – Digilent Design Contest 2016

digilent-design-contest-2016

Nasz partner handlowy – firma Digilent – opublikowała wyniki corocznego konkursu poświęconego układom FPGA o nazwie Digilent Design Contest 2016. Do udziału zgłosiło się 20 ekip z kilku krajów Europy, w tym dwa zespoły z Polski (z AGH).

Pierwsze miejsce zajął Vlad Mihnea Pop z Petru Maior University (Targu Mures, Rumunia), który opracował i zgłosił do konkursu projekt „Monitoring and Assistive Technologies for Individuals with Mobility Impairments” (zrealizowany na płytce ZYBO).

Szczegółowe informacje są dostępne w oficjalnym komunikacie firmy Digilent, działanie projektów na FPGA przygotowanych przez polskich studentów przedstawiamy na filmach poniżej.

Kolejny konkurs startuje już na jesieni, zainteresowanych układami FPGA zachęcamy do zapoznania się z regułami, warto startować!

MAXimatorowy konkurs w majowej Elektronice Praktycznej

maximator-kursW majowym wydaniu Elektroniki Praktycznej pojawi się druga część kursu „Szkoła MAXimatora” (przedstawiamy w niej realizację pierwszego projektu krok-po-kroku) oraz związany z nią konkurs dla praktyków, którego reguły przedstawiamy poniżej.

konkurs

Konkurs jest kierowany nie tylko do osób posiadających już zestaw MAXimator, ale także tych, którzy chcą spróbować sił w realizacji projektu na układ FPGA MAX10 bazując na innych zestawach sprzętowych lub na symulatorze funkcjonalnym wbudowanym w bezpłatne oprogramowanie narzędziowe Quartus Prime.

Zapraszamy do udziału!