CraftBot Flow – Drukarki 3D dla profesjonalistów, jak i początkujących

Craftbot (dawniej CraftUnique) to producent drukarek 3D, który od momentu powstania w 2014 roku opracował ponad dziesięć wysoko nagradzanych produktów i sprzedał 10 000 sztuk na całym świecie. Drukarki wykonane są z najwyższej jakości elementów i cechuje je łatwa i intuicyjna obsługa. Panel sterowniczy jest bardzo prosty w obsłudze dzięki czemu nawet początkujący użytkownik nie będzie miał problemu z obsługą drukarki, jednocześnie zawiera ogrom ustawień przeznaczonych dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Drukarki CraftBot FLOW charakteryzują się szybką i prostą kalibracją, dzięki wyposażeniu w czujnik wypoziomowania stołu BL Touch. Aby skalibrować drukarkę wystarczy wybrać odpowiednią funkcję na ekranie, następnie urządzenie zmierzy błąd wypoziomowania i za pomocą przejrzystych komunikatów na wyświetlaczu przekaże użytkownikowi jakie czynności należy wykonać aby precyzyjnie wypoziomować stół.

Drukarki wyposażone są w 4 GB wbudowanej pamięci, oprócz tego można drukować z pamięci przenośnej USB tzw. pendrive lub z karty pamięci poprzez adapter na USB. Sterowanie drukarką może się odbywać klasycznie poprzez interfejs USB lub Ethernet oraz bezprzewodowo przez Wi-Fi lub chmurę. Posiadają również kamerę pozwalającą na zdalne nadzorowanie wydruku, co jest szczególnie przydatne przy długich wydrukach, dzięki czemu można włączyć wydruk i oddalić się od drukarki zachowując pełną kontrolę nad wydrukiem.

Mocnym atutem serii FLOW jest wyposażenie w zaawansowany czujnik, który oprócz wykrywania końca filamentu, pozwala na bieżąco monitorować ilość podanego materiału, korygować ewentualne błędy i eliminować wady wydruku.

W ofercie sklepu Kamami.pl znajdziecie m. in.:

CraftBot FLOW XL:

Drukarka CraftBot FLOW w wersji XL ma dwukrotnie większy obszar roboczy w porównaniu do standardowej wersji drukarki oraz jest wyższa o 250 mm, dzięki czemu pozwala na druk elementów o maksymalnej wysokości aż 500 mm.

 

CraftBot Flow IDEX:

IDEX wyróżnia się od poprzedniczki systemem dwóch niezależnych ekstruderów działających w trzech trybach. Może drukować z dwóch różnych materiałów, dzięki czemu możliwe jest tworzenie wydruków ze skomplikowanymi podporami z materiału rozpuszczalnego w wodzie bez konieczności ich żmudnego oddzielania od wydruku lub druku dwukolorowych elementów. Taka drukarka może również drukować równoległe dwa obiekty: w trybie kopiowania lub lustrzanego odbicia. W trybie kopiowania drukuje równocześnie dwa identyczne obiekty, natomiast w trybie lustrzanego odbicia, drugi drukowany element jest symetryczny do pierwszego względem środka stołu.

 

CraftBot Flow IDEX XL:

Drukarka CraftBot FLOW IDEX w wersji XL tak samo jak CraftBot FLOW XL ma dwukrotnie większy obszar roboczy w porównaniu do standardowej wersji. Długość oraz szerokość drukarek są takie same, natomiast wersja XL jest wyższa o 250 mm, dzięki czemu pozwala na druk elementów o maksymalnej wysokości aż 500 mm.

 

Drukarki 3D CraftBot Flow to dobry wybór zarówno dla profesjonalistów, jak i początkujących. Posiadają zaawansowane funkcje, ułatwiające pracę, obsługę, jednocześnie będąc niezwykle niezawodnymi. Ze względu na ich charakterystykę są również idealnym wyborem dla instytucji edukacyjnych.

Zapraszamy do naszego katalogu na stronie www.kamami.pl, gdzie można zakupić zarówno drukarki, jak i inne przydatne akcesoria do druku jak filamenty czy części wymienne.