Genesys ZU-5EV – nowy zestaw ewaluacyjny z układem Zynq Ultrascale+ MPSoC

Oferowany przez nas zestaw ewaluacyjny Genesys ZU-5EV z układem Zynq Ultrascale+ MPSoC integruje czterordzeniową platformę ARM Cortex-A53 (1,5 GHz), dwurdzeniowy procesor czasu rzeczywistego Cortex-R5, procesor graficzny Mali-400 MP2 i FPGA. Zestaw ma ulepszony interfejs pamięci, DDR4, USB Type-C 3.1, PCIe, SATA, DisplayPort, SFP+ i HDMI.

Genesys ZU-5EV jest ukierunkowany przede wszystkim na aplikacje oparte na systemie Linux, które umożliwiają łatwy dostęp do Wi-Fi, radia komórkowego (WWAN), SSD, USB SuperSpeed i wideo 4K. Dzięki temu zestaw znakomicie nadaje się do przewodowej i bezprzewodowej komunikacji w ramach infrastruktury 5G nowej generacji, przetwarzania w chmurze oraz zastosowania w lotnictwie i obronie.

Genesys ZU-5EV to potężna platforma do prototypowania. Udostępnia złącze z interfejsem SYZYGY umożliwiające współpracę z szybkimi systemami modułowymi. Jest to platforma do badań i szybkiego prototypowania aplikacji testowych i pomiarowych.

Zestaw Genesys ZU-5EV pracuje pod kontrolą systemu Linux. Do gotowych obrazów systemu Linux dołączono oprogramowanie API. Producent udostępnia gotowe do użycia demo, które uruchamia obraz Linuksa wbudowany w Petalinux i zawiera skrypty do obsługi niektórych urządzeń peryferyjnych.