M5Stack Core2 – zestaw deweloperski IoT z rodziny M5Stack

M5Stack to platforma programistyczna dla systemów wbudowanych, która świetnie sprawdza się w prototypowaniu aplikacji IoT. Można ją wykorzystać również w edukacji. Platforma oferuje możliwość programowania w tradycyjny sposób – przez Arduino oraz język MicroPython, a także przez oprogramowanie graficzne Blockly. Szczegółowy opis w języku polskim jest dostępny w archiwum portalu Mikrokontroler.pl.

M5Stack Core2 to dostępny w naszym sklepie zestaw rozwojowy z serii M5Stack wyposażony w mikrokontroler ESP32 z dwurdzeniowym 32-bitowym procesorem Xtensa 240 MHz LX6, z komunikacją Wi-Fi i Bluetooth oraz 16 MB pamięci Flash i 8 MB PSRAM.

Zestaw M5Stack Core2 ma wyprowadzony interfejs USB typu C, który służy do ładowania, programowania i komunikacji, zintegrowany pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 2″ oraz wbudowany silnik wibracyjny i moduł RTC.

Zestaw M5Stack Core2 wyposażono także w gniazdo karty microSD i głośniki oraz przyciski zasilania i resetowania. 3 ikony z przodu ekranu to przyciski pojemnościowe, które można programować. Z tyłu obudowy znajduje się mała płytka rozszerzająca z 6-osiowym czujnikiem IMU i mikrofonem.