Zasil Arduino z jednego ogniwa akumulatora 3,7V!

Czy istnieje coś, z czym nie poradziłoby sobie Arduino? Cóż, przykładowo – może mieć kłopot z zadziałaniem po podłączeniu do tylko jednego ogniwa akumulatora litowo-polimerowego (3,7V). Również monitorowanie i ładowanie tego akumulatora jest zagadnieniem problematycznym, zwłaszcza dla osób słabiej zorientowanych w świecie elektroniki.

lipowershield1

Dzięki KAMAMI.pl, problem ten można błyskawicznie rozwiązać. W naszej ofercie pojawił się LiPower Shield, czyli w pełni kompatybilny z Arduino moduł rozszerzeń, który potrafi podnieść napięcie do znamionowych 5V, a jednocześnie dba odpowiednio o źródło zasilania – monitoruje jego napięcie i kontroluje ładowanie po podłączeniu modułu do USB.

lipowershield

Domyślnie układ może ładować akumulator prądem do 100mA, ale dodając odpowiedni rezystor, można tę wartość podnieść do 500mA. Napięcie wyjściowe mierzy się przy pomocy magistrali I2C (linie A4 i A5), a konfigurowalne przerwanie sprzętowe pozwoli „zareagować” kiedy to napięcie spadnie poniżej 32% – nadmiernie rozładowany akumulator LiPo może ulec uszkodzeniu.

2 myśli w temacie “Zasil Arduino z jednego ogniwa akumulatora 3,7V!

  1. Pingback: Nowy typ akumulatorów w ofercie KAMAMI | Kamami.pl – sklep dla elektroników

Możliwość komentowania jest wyłączona.