Zbuduj swój własny odtwarzacz MP3!

Jeśli do tej pory unikałeś zagadnień kompresji dźwięku, lub przerażał Cię nakład pracy potrzebnej do wdrożenia pomysłu wykorzystującego pliki MP3, to nadszedł czas aby wrócić do tego tematu – w naszym sklepie pojawił się właśnie moduł rozszerzeń Arduino MP3 Player Shield, który w prosty i wygodny sposób potrafi „obsłużyć” popularniejsze formaty plików dźwiękowych: MP3, OGG, Vorbis, AAC, WMA i MIDI.
mp3-player-shield

Kwestia pisania oprogramowania w Arduino IDE jest o tyle uproszczona, że istnieją gotowe biblioteki funkcji, które zdejmują z nas ciężar przejmowania się zagadnieniami sprzętowymi i pozwalają programować w sposób wygodny i intuicyjny. Przykładowe funkcje pozwalające odtwarzać ścieżkę o identyfikatorze „1” wyglądają w taki sposób:

MP3player.begin();
MP3player.playTrack(1);

Na płytce modułu znajduje się wszystko, co potrzebne do rozpoczęcia przygody z budową własnego odtwarzacza – wyjście słuchawkowe 3.5 mm, wyjście głośnikowe (do głośników aktywnych), karta SD i dekoder. Wystarczy zaopatrzyć się w Arduino, opcjonalnie moduł wyświetlacza/przycisków, głośniki lub słuchawki oraz kartę SD z nagraną muzyką, chwila programowania i już można relaksować się przy ulubionej muzyce odtwarzanej z własnoręcznie zbudowanego urządzenia!

2 myśli w temacie “Zbuduj swój własny odtwarzacz MP3!

Możliwość komentowania jest wyłączona.