#zostanwdomu: Akademia Linuksa w Twoim domu

W ramach akcji #zostanwdomu zachęcamy do skorzystania z materiałów przygotowanych przez Łukasza Skalskiego na szkolenia firmy SoMLabs, które odbywały się na terenie kraju pod nazwą „Hands-on Linux Academy„.

Uwaga! Wspieramy akcję #zostanwdomu i biorąc pod uwagę działania Łukasza przygotowaliśmy 20% upustu na zestaw startowy VisionSTK-uSD-TR01, który jest bazą sprzętową do szkolenia przedstawionego w dalszej części wpisu.

Kod na 20% upust: VISION03. Ważny do końca marca 2020 r.!

Zapraszamy!

Poniżej wpis Łukasza, który opublikował na swoim fb.

W ostatnich dniach na jednym z portali społecznościowych (o ile dobrze pamiętam był to LinkedIn) w ramach zamieszania z #koronawirus i akcji #zostanwdomu, kilku z moich „znajomych” (nie mam pojęcia kto to był  zdecydowało się udostępnić za darmo swoje kursy online z zakresu IT/programowania/…, tak aby czas przymusowej lub dobrowolnej kwarantanny spędzić w sposób bardziej produktywny niż Netflix. Ponieważ akcja bardzo fajna, a oczekiwanie na kolejny sezon „Domu z papieru” może nie mieć sensu (zabraknie papieru? *Ba Dum Tss*), postanowiłem, że i ja przyłożę swoją małą cegiełkę do akcji #zostanwdomu.

W ubiegłych latach, przy współpracy firm SomLabs oraz NXP Semiconductors miałem ogromną przyjemność przygotować i poprowadzić cykl szkoleń/warsztatów „Hands-on Linux Academy” poświęconych w całości praktycznym aspektom wykorzystania systemu operacyjnego Linux w urządzeniach wbudowanych (komputerach jednopłytkowych z procesorem i.MX6ULL).

Szkolenie cieszyło się dość dużym powodzeniem w kilku miastach Polski i nie wszyscy z zarejestrowanych uczestników mogli w nim uczestniczyć, tak więc uznałem, że fajnym krokiem będzie podzielnie się tymi materiałami z wszystkim zainteresowanymi tematyką Linuksa Embedded.

Pod poniższymi linkami znajdziecie 200 stron prezentacji oraz niemal 50-stronicowy skrypt/instrukcje do szkoleń, która przeprowadzi Was od zagadnień sterowania GPIO w Linuksie Embedded, aż do tematyki grafiki 3D (sam skrypt to materiał, który miał być podstawą nowego wydania książki „Linux. Podstawy i aplikacje dla systemów embedded”, ale nawał pracy i rzeczywistość okazała się brutalna dla postępów prac).

Jeżeli kogoś poruszana tematyka zainteresuje nieco bardziej, to wszystkie przykłady można uruchomić na zestawie VisionSTK-6ULL-uSD (dostępny w sklepie KAMAMI) firmy SoMLabs (której bardzo dziękuję za powiedzenie TAK!, gdy zaproponowałem udostępnienie materiałów).