„Siemens LOGO! 8 – mały, wielki sterownik” w cenach promocyjnych

Promowany przez nas mały sterownik PLC firmy Siemens – LOGO! 8 – został opisany w portalu branżowym iAutomatyka.pl w artykule pod wiele mówiącym tytułem „Siemens LOGO! 8 Wielki mały sterownik„. Osoby zainteresowane poznaniem możliwości oferowanych przez ten sterownik zachęcamy do przeczytania artykułu, a zainteresowanych zakupem – zapraszamy do naszego sklepu internetowego, w którym mamy specjalną ofertę edukacyjną na LOGO! 8 oraz LOGO! 8 z symulatorem otoczenia (wejść analogowych i cyfrowych oraz monitor stanów wyjść).

SIEMENS LOGO! 8 WIELKI MAŁY STEROWNIK

 

Zestaw startowy: LOGO! 8 + oprogramowanie + symulator I/O

siemens-logo-8-promokamamikit-zestaw-ze-sterownikiem-siemens-logo-8-ka-logo-io-simulator

Do oferty wprowadziliśmy kolejny zestaw startowy ze sterownikiem LOGO! 8.FS4: LOGO! 8 PROMO_KAMAMI_KIT. W jego skład wchodzą:

 • sterownik Siemens LOGO! 8.FS4 12/24 RCE (6ED1052-1MD00-0BA8),
 • oprogramowanie LOGO! Soft Comfort 8.1 (pełna wersja na DVD),
 • przewody połączeniowe,
 • opracowany w naszym laboratorium symulator otoczenia dla LOGO! – KA-LOGO!-IO-Simulator.

Zestaw LOGO! 8 PROMO_KAMAMI_KIT umożliwia wygodną symulację analogowych i cyfrowych sensorów dołączonych do wejść sterownika, a także monitorowanie zmian stanów na wyjściach LOGO! Płytka symulatora jest wyposażona we wbudowany analogowy sensor temperatury, sensor oświetlenia, potencjometryczny nastawnik analogowy, umożliwia także dołączenie szerokiej gamy innych sensorów z wyjściami analogowymi. Osiem przełączników bistabilnych umożliwia zadanie wybranych stanów logicznych na wejściach cyfrowych LOGO!

Działanie  LOGO! 8 PROMO_KAMAMI_KIT pokazano na filmie poniżej.

Nowy moduł Sonoff

sonoff-th16-wylacznik-sterowany-przez-wifi-monitorujacy-temperature-i-wilgotnosc

Nasza oferta powiększyła się o nowy moduły z serii Sonoff:

Sonoff TH16 to wyłącznik (przekaźnik), który można sterować poprzez sieć Wi-Fi. Ma on złącze, które umożliwia dołączanie czujnika temperatury lub wilgotności. Załączanie przekaźnika może być uzależnione od temperatury lub wilgotności. Urządzenie współpracuje z aplikacją eWeLnik, która jest dostępna na urządzenia z systemem iOS lub Android.

wodoodporny-czujnik-temperatury-ds18b20

Wodoodporny czujnik temperatury DS18B20 to czujnik przystosowany do współpracy z Sonoff TH10/TH16. Zakres pomiarowy to -55…+125 °C. Oferuje dokładność ±0,5°C (w zakresie od -10°C do +85°C). Wynik może być przekazywany z rozdzielczością od 9 do 12 bitów.

sensor-temperatury-i-wilgotnosci-am2301

Sensor temperatury i wilgotności AM2301 to czujnik przystosowany do współpracy z Sonoff TH10/TH16. Pozwala on zmierzyć temperaturę w zakresie od -40 do +80°C z rozdzielczością 0,1°C. Dokładność pomiaru wynosi ±0,5°C. Za pomocą czujnika zmierzymy również wilgotność względną w zakresie od 0 do 99% z rozdzielczością 0,1%. Dokładność wynosi ±3% wilgotności względnej (przy temperaturze 25°C).

Moduły z rodziny Sonoff można znaleźć w kategorii: Automatyka Domowa >> Sonoff

Symulator otoczenia dla sterownika Siemens LOGO!

ka-logo-io-simulator-zestaw-symulacyjny-dla-sterownika-siemens-logo-8

KA-LOGO!-IO-Simulator to zestaw symulacyjny dla sterownika logicznego Siemens LOGO! 8. Dzięki zestawowi możliwe jest zasymulowanie stanów cyfrowych na wejściach sterownika za pomocą przełączników, jak i również wykorzystanie wbudowanego w sterownik przetwornika ADC do pomiaru napięcia, jasności oświetlenia czy temperatury.

Znajdujący się w zestawie KA-LOGO!-IO-Simulator moduł z diodami elektroluminescencyjnymi pozwala na sygnalizację stanów na czterech wyjściach sterownika LOGO!

Zestaw KA-LOGO!-IO-Simulator jest szczególnie polecany automatykom i osobom uczącym się programowania w LOGO!, chcącym przetestować pisane aplikacje bez mozolnego podłączania wszystkich wymaganych czujników.

 

Wprowadzenie do tajników LOGO! 8.FS4…

logo-8-fs4-promoOd kilku miesięcy oferujemy zestawy startowe dla automatyków, składające się ze sterownika LOGO! 8 oraz pełnej wersji oprogramowania narzędziowego LOGO! Soft Comfort 8.1 w bardzo atrakcyjnych cenach, z dodatkową zniżką dla użytkowników związanych z edukacją.

W obecnie oferowanych zestawach startowych znajdują się LOGO! 8 w najnowszej wersji FS4, które charakteryzują się większymi możliwościami niż wcześniej dostępne modele. Sposób rozpoznania wersji sterownika oraz możliwości wersji FS4 przedstawiliśmy w specjalnym artykule opublikowanym w portalu MIKROKONTROLER.pl.

[PROJEKT] Wiosenna aplikacja sterownika LOGO!

logo-sterownik-ogrodowy

Sterownik LOGO! 8, który oferujemy w zestawie startowym z najnowszym oprogramowaniem narzędziowym LOGO! Soft Comfort 8.1, jest doskonałym elementem sterującym do systemu automatycznego podlewania ogrodu lub trawnika.

W artykule przedstawiamy przykład takiej aplikacji: kompletny program przygotowany za pomocą LOGO! Soft Comfort wraz ze schematem niezbędnych połączeń. Poniżej – na filmie – przedstawiono budowę przykładowego systemu nawadniania oraz przygotowanie programu sterującego.

BleBox – moduły dla Automatyki Domowej

blebox-switchbox

W naszej ofercie pojawiły się moduły do automatyki domowej – BleBox. Z ich pomocą w szybki i łatwy sposób można zrealizować prostą automatykę domową.

W bogatej ofercie modułów BleBox możemy znaleźć na przykład moduł BleBox SwitchBox, który pozwoli nam na sterowanie urządzeniami domowymi do mocy 3kW. Natomiast przy pomocy BleBox LightBox2 będziemy w stanie sterować  paskami i łańcuchami LED RGB poprzez Bluetooth. Ciekawym modułem jest BleBox ShutterBox, który jest przeznaczony do sterowania bezprzewodowo napędami rolet elektrycznych, markiz, ekranów projekcyjnych, etc.

Moduły do komunikacji wykorzystują WiFi lub Bluetooth, przy wykorzystaniu sieci domowej WiFi, pozwala to na integracje wielu rożnych modułów w jeden, wspólny system. Wszystkimi modułami można sterować z poziomu smartfonu przy pomocy aplikacji  wBox – control everything, jest ona dostępna  w Android Play oraz AppleStore.

Wszystkie dostępne moduły BleBox można znaleźć w kategorii: Moduły BleBox 

[PROMOCJA] Zapraszamy na Automaticon 2017

ulotka_rewers_crvZapraszamy osoby zainteresowane automatyką na warszawskie targi Automaticon 2017, które rozpoczynają się w najbliższy wtorek 14.03.2017.

automaticon-hala-iNa stoisku firmy Siemens (A-18/B-17, hala I – plan powyżej) będą dostępne ulotki promocyjne KAMAMI.pl z kodami rabatowymi na książki poświęcone automatyce oraz informacjami o promocyjnych zestawach startowych z LOGO! 8.FS4, które oferujemy w naszym sklepie. W promocji będzie dostępna m.in. najnowsza książka poświęcona sterownikom S7-1200 – „Podstawy programowania sterowników SIMATIC S7-1200 w języku LAD„.

Zapraszamy!

 

 

Sonoff WiFi – zdalnie sterowany włącznik z WiFi/IoT

sonoff-wifi-wylacznik-sterowany-przez-wifi-ios-android-app

Przedstawiamy kolejną, interesującą nowość w naszej ofercie: wyłącznik (przekaźnik) sterowany zdalnie za pośrednictwem Wi-Fi. Sonoff WiFi pozwala na zdalną kontrolę urządzenia zasilanego z sieci 230 V o maksymalnym poborze prądu 10 A.

Sonoff WiFi współpracuje z bezpłatną aplikacją eWeLnik, zaś sterowanie urządzeniami odbywa się w chmurze Amazon AWS, dzięki czemu przełącznikiem można sterować z dowolnego miejsca na świecie.

WYBRANE Właściwości SonOff WiFi:

 • Sterowanie urządzeniem za pośrednictwem Wi-Fi
 • Możliwość zdalnego sprawdzania stanu
 • Możliwość zdalnego włączania i wyłączania urządzeń
 • Obsługa do 8 zaprogramowanych czasowo zadań dla każdego urządzenia Sonoff Wifi
 • Obsługa dużej ilości urządzeń na jednym smartfonie
 • Zakres napięcia zasilającego: 90-250 V AC (50/60 Hz)
 • Maksymalny pobór prądu przez obciążenie: 10 A
 • Moc maksymalna obciążenia: 2200 W

 

[TIA PORTAL V14] Zestaw startowy S7-1200 z nową wersją oprogramowania

tia-portal-v14-siemensZ przyjemnością informujemy, że oferowane przez nas zestawy startowe ze sterownikiem S7-1200 (CPU1211C) od dziś będą dostarczane z najnowszą wersją oprogramowania TIA Portal V14 (trial).

Do każdego zamówienia będzie dokładane 6 płyt DVD z programami tworzącymi pakiet TIA Portal V14: STEP7 Professional, STEP7 PLCSim, STEP7 Safety, WinCC i SINAMICS Startdrive.

Zapraszamy!